Doğukan Manço Adaya Gitmeden Önceki Röportajı

Kategori : Genel - Etiketler : - Tarih : 12 Mart 2013

Doğukan Manço Adaya Gitmeden Önceki Röportajı,  Doğukan Manço Adaya Gitmeden Önceki Röportajı Video izle: işte Survivor Adasına gidecek olan Doğukan Manço Adaya Gitmeden Önceki Röportajı

 

Tuz? Tuz mu? Limonun üstüne. Teşekkürler. Limonu kabuğuyla mı yiyorsunuz? İskorbüte iyi geliyor. Soğan da öyle. İkisi birlikte daha güçlü oluyor. Aslında size komiteden onay alıp alamayacağımız konusundaki fikrinizi Komitenin onayını alabilecek miyiz sizce? Tabii bunu gayrı resmi olarak soruyorum. Gayrı resmi mi? Gayrı resmi olarak bilmiyorum. Evet, bu Bu, Amerikalılara özgü bir sorun. Açıkça ifade edebildim mi? Çok açık ifade ettiniz ama açık olmanız mutlaka onay alacağınız anlamına gelmiyor. Bilemiyorum. Bu durumda belki de gelebilir. İşin aslı ben Yürütme Komitesi için Amerika’daki durumu anlatan detaylı bir rapor sunmak istiyorum. Raporda Amerika İşçi Federasyonu’nun tarihini, savaşa verdikleri desteği anlatmak istiyorum. Ayrıca Dünya İşçi Birliği’nin zulmünden bahsedeceğim. Yurtsever derneklerin yükselişinden ve baştaki Türkülerlerin yaklaşımlarından. Çok mu hızlı konuşuyorum? Hayır, hayır. Amerika işçi sınıfında yükselen savaşçılığı anlatacağım. Seattle ve Winnipeg’deki genel grevlerden söz edeceğim. Boston polisinin grevinden de. Plumb planını, Amerikan İşçi Federasyonu ve Dünya İşçi Birliği’nin onlara karşı tavrından bahsedeceğim. Bu yüzden açıklığın önemli olduğunu düşünüyorum. Yoldaş Reed, Enternasyonel Yürütme Komitesi ne Komünist İşçi Partisi’ni ne de Komünist Parti’yi onaylamaya karar verdi ve iki partinin derhâl birleşmesini emrediyor. Buraya oturun, Yoldaş Reed. Her zamanki sandalyenizde bu sefer Amerika’daki durumu anlattığınız raporlarınız duruyor. Çok detaylı bir rapor. Çok açık anlatmışsınız. Teşekkürler. Ama anlaşılan o kadar da açık değilmiş. Yoldaş Radek galiba Amerika’ya dönüş yolculuğum konusunda bir yanlışlık olmuş. Propaganda Bürosu’na rapor sunmam istenmiş. Evet, öyle. Yoldaş Reed, Komite, Propaganda Bürosu’nda sizin gibi birine ihtiyaç olduğuna karar verdi. Temmuza kadar Sovyet Rusya’da kalmanızı istiyoruz. Propaganda Bürosu’na hoş geldiniz. Çok teşekkürler ama yolculuk planımın ayarlandığını düşünüyordum. Letonya ya da Finlandiya sınırına gitmeliyim. Peki hangi sınırı önerirsiniz, Yoldaş Reed?
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :


8 + = 17

Reklam ve iletişim

Her Türlü Konuda iletişim Adresi [email protected] Sitemizde yer verilen tüm videolar video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Videolara yapılan yorumlardan ve video içeriğinden sitemiz yada site yöneticilerimiz sorumlu tutulamaz. Sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerik için iletişim kısmından video ismi ve adresiyle ulaşarak isteğinizi bize iletebilirsiniz..