Elif Şafak Röportaj

Kategori : Genel - Etiketler : - Tarih : 12 Mart 2013

Elif Şafak Röportaj, Elif Şafak Röportaj İzle, Elif Şafak Röportaj Video izle : Eski Bir Roportaj Olmasına Rağmen Elif Şafak Hayraları için Bu Roportajı Paylaşmak istedik….

Tren yolculuğunun şu sıralar çok tehlikeli olduğunu biliyorum ama Niye trenle gitmeniz gerekiyor ki? Çünkü Amerika’da özel işlerim ve sorumluluklarım var. Nasıl sorumluluklar? Efendim? Nasıl sorumluluklar? Bir ailem var. Hepimizin ailesi var. Ben kendi ailemi bilirim ve karımı görmem gerek. Çok acil bir durum ve trende tek kişilik bir yer istiyorum. Trende yeriniz var zaten! Devrim treninde yeriniz var. Siz de pek çok iyi devrimci gibi bu devrim trenini tarihsel zorunluluk rayında ilerleten lokomotifin makinistlerinden biri oldunuz. Bizi şimdi bırakamazsınız. Sizin yerinizi dolduramayız. Bizi şu anda bırakmaya ne hakkınız var? Emin değilim. Ne yapacaksınız? Karınızı mı göreceksiniz? Geçen yıl kongre sırasında oğlumun tifüs olduğunu öğrendim. Ama onu görmeye gitmedim. Çünkü partinin bana kongrede ihtiyacı olduğunu biliyordum. Anlamadığınız şey Hayatınızın en önemli anını kaçırmak mı istiyorsunuz? Bu fırsat bir daha gelir mi? Ben devrimden kaçmıyorum! Yoldaş Reed, siz bir yazarsınız. İnsanlar sizi tanıyor ve saygı duyuyor. Duyguların gücüyle konuşuyorsunuz. Yoldaş Zinoviev son sekiz haftadır ne karımla ne de Amerika’daki yoldaşlarımla iletişim kurabildim. Geri dönmem gerek. Sizden yardım istiyorum. Kişisel sorunlarınıza her zaman dönebilirsiniz, Yoldaş Reed. Ben de dönebilirim ama tarihin bu anına asla dönemezsiniz. Affedersiniz. Size kendi hayatımı anlatmaya hakkım yok. Sonuçta siz benden daha iyi bilirsiniz. Rusya’dan çıkmak imkânsızdı. Beyaz Ordu her yerdeydi. Kaçmak söz konusu bile değildi. Radyolar’ten haber almıştık. Finlandiya’da bir hapishanedeydi ve kimseyle iletişim kurmasına izin verilmiyordu. Yine de bana Radyo’e iletmem için bir mesaj göndermişti. Radyo’in evine yürümüştüm. Evi evimin hemen yanındaydı. Radyo’in evine gittim ve bütün gece Radyolar hakkında konuştuk. Radyolar’in kötü durumu hakkında çok ciddi bir şekilde konuştu. Bayan Reed, A.B.D Finlandiya’nın iç işlerine karışamaz. Amerikan konsolosu size bilgi vermez mi yani? Maalesef Dışişleri Bakanlığı’nın yapabileceği bir şey yok. Bana maval okumayın.
Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :


5 + = 9

Reklam ve iletişim

Her Türlü Konuda iletişim Adresi [email protected] Sitemizde yer verilen tüm videolar video paylaşım sitelerinden alınmaktadır. Videolara yapılan yorumlardan ve video içeriğinden sitemiz yada site yöneticilerimiz sorumlu tutulamaz. Sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerik için iletişim kısmından video ismi ve adresiyle ulaşarak isteğinizi bize iletebilirsiniz..